PARA метод. Як побудувати систему збору, обробки інформації та не померти.

PARA метод. Як побудувати систему збору, обробки інформації та не померти.

Мені в руки попалась книжка про будування "другого мозку" (Building a Second Brain) від Тіаго Форте і я вирішив вам ії перевести та пепеписати україською тут у мене в блозі.

Це буде закритий безкоштовний контент, але треба буде підписатись на мій блог ось тут

Цієї книги я не знайшов на українській і даже на російській мові, тому підписуйтесь, та почнем нашу подорож у створення свого другого мозку. А якщо ви не розумієте про що йде річ, то ось вам трохи перекладу передслівʼя та першої глави.

To Lauren, my partner, my muse, and my greatest inspiration in everything I do

Introduction 

The Promise of a Second Brain

Лорен, моїй партнерці, моїй музі та моєму найбільшому натхненнику в усьому, що я роблю.

Вступ

Обіцянка другого мозку

Як часто ви намагалися пригадати щось важливе і відчували, що це вислизає з вашої розумової хватки?

Можливо, ви вели розмову і не змогли пригадати факт, який би переконливо підтверджував вашу точку зору. Можливо, під час їзди або в дорозі у вас виникла геніальна нова ідея, але до того часу, як ви прибули до місця призначення, вона зникла. Як часто вам було важко пригадати хоча б одну корисну думку з книги чи статті, яку ви читали в минулому?

Оскільки обсяг інформації, до якої ми маємо доступ, зростає, такий досвід стає все більш поширеним. Ми завалені порадами, які обіцяють зробити нас розумнішими, здоровішими та щасливішими, ніж будь-коли. Ми споживаємо більше книг, подкастів, статей і відео, ніж ми можемо поглинути. Що ми насправді маємо показати за всі знання, які ми отримали? Скільки чудових ідей, які ми мали або зустріли, випали з нашої голови ще до того, як ми навіть мали шанс втілити їх у життя?

Ми витрачаємо незліченну кількість годин, читаючи, слухаючи та спостерігаючи за думками інших людей про те, що ми маємо робити, як ми маємо думати та як ми маємо жити, але докладаємо порівняно мало зусиль, щоб застосувати ці знання та зробити їх своїми. Велику частину часу ми є «зберігачами інформації», накопичуючи нескінченну кількість контенту з добрими намірами, що лише посилює нашу тривогу.

Ця книга присвячена тому, щоб це змінити. Розумієте, увесь вміст, який ви споживаєте в Інтернеті та за допомогою всіх видів медіа, які у вашому розпорядженні, не марний. Це неймовірно важливо і цінно. Єдина проблема полягає в тому, що ви часто споживаєте його в невідповідний час.

Яка ймовірність того, що бізнес-книга, яку ви читаєте, є саме тим, що вам потрібно зараз? Яка ймовірність того, що кожне окреме розуміння інтерв’ю в подкасті стане миттєвим? Скільки електронних листів у вашій скриньці насправді потребують вашої повної уваги прямо зараз? Швидше за все, частина з них буде актуальною зараз, але більша частина стане актуальною лише в якийсь момент у майбутньому.

Щоб мати можливість використовувати інформацію, яку ми цінуємо, нам потрібен спосіб упакувати її та надіслати крізь час до себе в майбутнє. Нам потрібен спосіб культивувати сукупність унікальних знань, тому коли з’являється можливість — змінюючи роботу, організовуючи масштабну презентацію, запускаючи новий продукт, засновуючи бізнес чи сім’ю, ми матимемо доступ до мудрості, необхідної для прийняття правильних рішень і вжиття найефективніших дій. Все починається з простого запису речей.

Я покажу вам, як ця проста звичка є першим кроком у розробленій мною системі під назвою «Побудова другого мозку», яка базується на останніх досягненнях у сфері ПКМ — або управління особистими знаннями.

Newsletter

Signup for news and special offers!